Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

logo    Antikvariát Janoš     

DŮLEŽITÉ INFORMACE
Informace, které je dobré vědět
 • Pokud není uvedeno jinak, tak jsou knihy v dobrém stavu odpovídající antikvárnímu prodeji. V případě, že se jedná o zcela novou knihu, uvedeme tuto skutečnost v popisu knihy. Vždy upozorňujeme na větší opotřebení knihy, obalu nebo jakékoli jiné poškození knihy.
 • Objednané zboží se mohlo v době od poslední aktualizace na e-shopu prodat. Pokud by se tak stalo, tak vás o tom budeme informovat a podaná objednávka nepředstavuje žádný právní nárok na přednostní nákup.
 • Jakmile objednávku odešlete, tak teprve při aktualizaci webu se zablokuje vámi vybrané zboží. Pokud máte objednanou položku v objednávkovém koši, tak se může stát, že odešlete objednávku na zboží, kterou si někdo objednal chvilku před vámi. Příchozí objednávky vyřizujeme v pořadí, v jakém došly! Přednost má tedy ten, kdo si dané zboží objedná jako první!
 • Na vaši objednávku reagujeme vždy osobním emailem nebo telefonicky. Sdělíme vám, zda je zboží skutečně k dispozici.
 • Vámi objednané zboží odesíláme pečlivě zabalené, a to nejčastěji do pěti pracovních dnů od příchozí platby na náš účet. Maximální doba rezervecace je 5 pracovních dnů.
 • Pokud si objednáte způsob platby "dobírka", tak vám zašleme objednané zboží nejpozději do 5 pracovních dnů od obdržení objednávky.
 • Poštovné u České pošty a Zásilkovny je pevně stanovené bez ohledu na počet knih, které kupujete. Stejné poštovné platíte ať koupíte knihu jednu nebo třeba deset.
 • Platbu prosím proveďte do 5 pracovních dnů od potvrzení objednávky, rezervace knih je možná pouze po dobu 5 pracovních dnů - pokud se individuálně nedohodneme jinak.
 • Objednané zboží s osobním převzetí v Brně, bude k vyzvednutí přichystáno nejpozději do 3 prac. dnů, a to až po obdržení vaší platby na účet. Objednané zboží si můžete vyzvednout na prodejně "Nejen maďarské a slouvenské pochoutky" na Štefánikově 10 v Brně. POZOR - Nejedná se o antikvariát, ale pouze o výdejní místo!!!
 • V případě jakýchkoliv nejasností se na nás obraťte (telefonicky nebo emailem) a my se budeme snažit, pokud to bude v našich silách, vám vyhovět.

Hodnocení stavu knih

 • nová - znamená, že kniha je nová, nečtená, na případnou "výrobní" vadu knihy vždy upozorňujeme v popisu. 
 • velmi dobrý stav - použité knihy, které vypadají skoro jako nové, a to včetně přebalu.
 • dobrý stav - použité knihy, kde stav odpovídá stáří, obal může být natržený, odřený nebo i chybět, sem tam může být flíček a pod. Tyto drobné závady se snažíme vždy podrobněji popsat.
 • uspokojivý stav - kniha má více drobných závad nebo i větší závadu, většinou má zničený přebal nebo je bez přebalu, často bývá poškozená vazba, velké množství skvrn…. Poškození bývá uvedeno v popisu.
 • ucházející stav / zachovalý stav / salát - kniha je sice kompletní a pořád plní svoji funkci, ale je v různém stádiu rozkladu.
Jsme internetový antikvariát, který prodává antikvární zboží, tzn. zboží většinou  již jednou minimálně použité. Snažíme se pro vás do své nabídky vybírat takové zboží, aby bylo v co nejlepším stavu, přesto jsou na něm často viditelné známky použití a času.
V případě, že máte zájem o zboží nepoužité a v perfektním stavu, na kterém se nepodepsal zub času, musíte si jej koupit nové v knihkupectví. :)

Garantujeme, že poskytnuté osobní údaje nezbytné pro dodání zboží jsou důvěrné a budou použity jen k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím a že nebudou poskytnuty žádným třetím stranám.

Newslettery a další reklamní sdělení nerozesíláme.

Další důležité informace ke spokojenému nákupu...

 • Hledání e-shopu Antikvariátu Janoš a další možnosti

V internetovém obchodě Antikvariátu Janoš se zatím, bohužel, nenachází všechny knihy, které máme ve skladu k dispozici, proto nevěšte hlavu, pokud jste v našem internetovém obchodě "tu svou" nenašli. Jednoduše nám napište email na emailovou adresu janosova.marta@email.cz, či zprávu přes Facebook a zeptejte se, zda se u nás vámi hledaná kniha právě nenachází. Pokusíme se vám co nejdříve na váš dotaz odpovědět.

Pokud se vámi hledaná kniha nenachází ani v našich skladech, doporučujeme vám metadatabázi Můj antikvariát, která vyhledává nejen v českých internetových antikvariátech, ale i na Aukru.

 • Rezervace

Vámi objednané zboží bude po dobu 5 prac. dnů u nás uschováno Pokud zboží do té doby neuhradíte převodem na účet, bude vám zaslán upomínací email a pokud ani na něj nezareagujete a zboží do stanovené prodloužené doby rezervace neuhradíte, tak vám bude vaše objednávka zrušena.

 • Kniha mě zaujala, ale je tou pravou?

Pokud vás z naší nabídky nějaká kniha zaujala, ale nejste si jisti, zda je ona kniha "ta pravá", klidně si ji objednejte a napište nám email s přáním o poskytnutí více fotek knihy. To, že si knihu objednáte, vás nezavazuje k tomu, že si ji musíte koupit.

 • Vyzvednutí/zaplacení objednávky

Jakmile bude vaše objednávka připravena k zaplacení, budete o tom informováni emailem, zpravidla to bývá do dvou pracovních dnů.

Poté, co provedete platbu objednaného zboží a platba bude připsána na účet, tak vám nejpozději do 3 prac. dnů bude zaslán email o tom, že si vou objednávku můžete přijít vyzvednout. Naším výdejním místem v Brně je obchůdek na Štefánikově 10 - prodejna "Nejen maďarské a slovenské pochoutky" . V případě, že by byla vaše objednávka ve výdejním místě připravena dříve, budete o tom opět informováni přes email.

Co se týče zaslání objednávek, tak objednané zboží zpravidla odesíláme do 5 prac. dnů od připsání platby na účet. V případě dobírek odesíláme objednané zboží taktéž do 5 prac. dnů.

 

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit a napište nám email, nebo zprávu přes Facebook či Instagram. :)