logo    Antikvariát Janoš     

OBCHODNÍ PODMÍNKY
POŠTOVNÉ

Obchodní podmínky:

 • Pokud není uvedeno jinak, tak jsou knihy v dobrém stavu odpovídající antikvárnímu prodeji.
 • Objednané zboží se mohlo v době od poslední aktualizace na e-shopu prodat. Pokud by se tak stalo, tak Vás o tom budeme informovat a podaná objednávka nepředstavuje žádný právní nárok na přednostní nákup.
 • Jakmile objednávku odešlete, tak teprve při aktualizaci webu se zablokuje vámi vybrané zboží. Pokud máte objednanou položku v objednávkovém koši, tak se může stát, že odešlete objednávku na zboží, kterou si někdo objednal chvilku před Vámi. Příchozí objednávky vyřizujeme v pořadí, v jakém došly! Přednost má tedy ten, kdo si dané zboží objedná jako první!
 • Vámi objednané zboží odesíláme pečlivě zabalené, a to nejčastěji do pěti pracovních dnů od příchozí platby na náš účet. Maximální doba rezervecace je 5 pracovních dnů.
 • Pokud si objednáte způsob platby "dobírka", tak Vám zašleme objednané zboží nejpozději do 5 pracovních dnů od obdržení objednávky.
 • Objednané zboží s osobním převzetí v Brně, bude k vyzvednutí přichystáno až po obdržení vaší platby na účet, a to na prodejně "Nejen maďarské a slouvenské pochoutky" na Štefánikově 10 v Brně. POZOR - Nejedná se o antikvariát, ale pouze o výdejní místo!!!
 • Upozorňujeme na zvýhodněné poštovné 70.- Kč při platbě na účet předem!

 

Způsob platby:

 • Osobní převzetí objednávky v Brně (platba převodem na účet ČR 3540519309/0800) - 0 Kč
  Svou objednávku si můžete vyzvednout na Štefánikově 10 - prodejna "Nejen maďarské a slovenské pochoutky", a to po platbě předem na účet. O tom, že je Vaše objednávka na prodejně již připravena k vyzvednutí, budete informováni předem na email.
 • Dobírka ČR - 120 Kč
 • Cena za pohlednice, fotosky, grafiku (platba převodem na účet ČR 3540519309/0800) - 40 Kč
 • Cena za knihy, gramodesky, plakát (platba převodem na účet ČR 3540519309/0800) - 70 Kč
 • Zahraničí / Abroad - Payment transfer (individ. cena a dohoda o zp. placení) - Cena se řídí dle váhy zásilky a aktuálního ceníku České pošty (+ balné). /Payment with european SEPA transfer to our bank account (our IBAN and BIC), The price of postage depens on the weight of your package. We will let you know as soon as possible about all informations connected with the payment.
 • Slovensko: po individuální dohodě (email, objednávka) Vám zašleme podklady k SEPA platbě (v rámci EU bez poplatku)
  - Slovensko (orientačně cena poštovného) - zásilka do 1/2 kg...................................cca 190 Kč
  - Slovensko (orientačně cena poštovného) - zásilka od 1 kg......................................cca 250 Kč
  !!!Nevlastníme účet vedený v eurech!!!

 

Odstoupení od smlouvy

Kupující má právo na základě Občanského zákoníku a Zákona na ochranu spotřebitele odstoupit od kupní smlouvy (objednávky) ve lhůtě do 14 dní od obdržení zboží. Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy musí kupující v této lhůtě o svém rozhodnutí odstoupit od této smlouvy informovat jednoznačným prohlášením Mgr. Martu Janošovou, majitelku  internetového Antikvariátu Janoš formou dopisu nebo emailu (uvedeno v Kontaktech).  Kupující je povinen zaslat zboží ve stavu, v jakém jej obdržel zpět na naši adresu na svoje náklady bez zbytečného odkladu, nejpozději do 7 dnů ode dne, kdy nám oznámí, že odstupuje od této  smlouvy. Do 20 dnů od obdržení zboží vracíme kupujícímu celkovou cenu, kterou za zboží zaplatil (včetně poštovného uvedeného  v původní objednávce) zpět na jeho účet, jehož číslo uvede ve svém Prohlášení o odstoupení od kupní smlouvy. Nejpozději však do 30 dnů od obdržení Prohlášení od odstoupení od kupní smlouvy.


Reklamační řád

Pokud zjistíte, že je obdržená věc vadná (tzn. není-li dodána v deklarované jakosti), je Vaší povinností nás neprodleně písemně (pošta, email) kontaktovat a bez zbytečného odkladu zaslat reklamované zboží k posouzení.  V reklamaci nám sepište vady zboží, popř. pošlete fotografie vad. Vaší povinností je prohlédnout si zboží důkladně co nejdříve po převzetí. Jelikož prodáváme použité zboží  (bez záruky) a případné vady jsou vždy uvedeny v popisu zboží - nevztahuje se reklamace na vady, které byly uvedeny v popisu výrobku v okamžiku objednávky. V reklamaci rovněž navrhněte, zda chcete reklamaci řešit  slevou z kupní ceny nebo zda odstupujete od smlouvy a žádáte plné vrácení peněz. Vaši reklamaci vyřídíme nejpozději do 30 dnů od obdržení oznámení o reklamaci (respektive po  našem převzetí vadného zboží). Další související práva a povinnosti jsou uvedeny v zák. č. 40 Sb. Občanského zákoníku, zák. č. 513/1991 Obchodního zákoníku a v Zákonu o ochraně spotřebitele.


Závěrečná ustanovení

Potvrzením a odesláním objednávky z našeho internetového obchodu potvrzujete souhlas s těmito obchodními podmínkami, které se stávají nedílnou součástí kupní smlouvy.

 

Dodatek: Nepřevzetí zásilky se zbožím

Pokud nepřevezmete zboží zaslané na dobírku a zboží se nám vrátí zpět, jsme oprávněni odstoupit od kupní smlouvy a po Vás požadovat náhradu škody spočívající v nákladech na dopravu a balné (120,- Kč). V případě, že po naší výzvě zaslané na email neuhradíte vzniklou škodu do 14 dnů, můžeme postoupit tuto věc právníkovi  a náhradu škody vymáhat soudně.

Pokud nepřevezmete z nějakého důvodu zboží, které jste zaplatil předem na účet a toto zboží se nám vrátí zpět, jsme oprávněni po Vás požadovat při opětovném zaslání nové poštovné (zpravidla 70,- Kč).


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ